3 cze 2010

Warstwy Google Earth, które musisz mieć!

Jest kilka warstw, które odgrywają nieocenioną rolę w eksplorowaniu Google Earth. Wiele przydatnych jest już wbudowane w program, jak np. Panoramio, EveryTrail, wikiloc, czy GE community.
Jest jednak sporo dodatkowych źródeł informacji i na nich się skupię.Mnie osobiście, w odnajdywaniu ciekawych miejsc i informacji o nich pomagają:
 • Flickr - Serwis ze zdjęciami online. Świetnie uzupełnia wbudowaną warstwę Panoramio.
  Należy dodać Network link: http://kmlphotos.metaltoad.com/kml_root.2.0.php
 • Wikimapia.org - Serwis umożliwiający oglądanie i samodzielne zaznaczanie miejsc na mapie świata.
  Należy dodać Network link:
  http://wikimapia.org/ge.kml
 • Analiza zbudowana na podstawie zdjęć z Panoramio. Pozwalają znaleźć najmniej zatłoczone miejsca. Poniżej dwie warstwy:
  • Mapa popularności miejsc pod względem turystycznym. Im więcej zdjęć i unikalnych autorów z Panoramio, tym miejsce bardziej popularne. Żółty oznacza wysoki poziom turystyki, czerwony średni poziom oraz niebieski niski.
   Należy dodać Network link: http://www.bluemoon.ee/~ahti/touristiness-map/touristiness-map.kml
  • Mapa interesujących, odległych zakątków. Zawiera ona miejsca oddalone od miast, na odludziach, które mogą być dobrym celem do pieszych wycieczek. Turystyczne miejsca są oznaczone kolorem czerwonym (np. Greek islands). Ekstremalnie niepopularne miejsca są pokryte kolorem zielonym - to często miejsca odległe zakątki, gdzie całymi tygodniami nie spotkasz człowieka. Miejsca pomiędzy powyższymi skrajnościami oznaczono na żółto.
   Należy dodać Network link: http://www.bluemoon.ee/~ahti/touristiness-map/interesting-remote-places-map.kml
  Więcej na stronie autora.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz